Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Grzejniki pokojowe jakie wybrać?

Obecnie nie możemy narzekać na nudę i dotyczy to każdej dziedziny życia, nawet architektury i projektowania! Obowiązujące w aranżacji wnętrz trendy są dziś bardzo zróżnicowane, a dostępne na rynku modele mebli, bogata szata kolorów i kształtów, szeroki wybór dodatków czy materiałów remontowo-budowlanych przyprawiają niejednego konsumenta o zawrót głowy.

Grzejniki pokojowe jakie wybrać?

Jak wybrać idealne grzejniki pokojowe

Urządzając wymarzony dom czy mieszkanie, często stajemy przed poważnymi dylematami i zastanawiamy się nad wieloma rozwiązaniami architektonicznymi. Najpierw wahamy się nad wyborem podłóg, kolorami ścian i rodzajem oświetlenia, później dużą uwagę poświęcamy meblom, dywanom, zasłonom i dodatkom, a ostatecznie nieustannie dopieszczamy poszczególne pomieszczenia w zależności od pory roku.

To jednak nie wszystko! W tym wszystkim nie można zapomnieć o… grzejnikach pokojowych! W końcu to one zapewniają komfort cieplny w domu i dbają o utrzymanie temperatury wewnątrz pomieszczeń na jednakowym, optymalnym poziomie. Reasumując, są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa domowego, dlatego w tym momencie warto poświęcić im trochę uwagi i zastanowić się, jak wybrać idealny produkt dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań (tak funkcjonalnych, jak i estetycznych). Przede wszystkim dobierając grzejnik do konkretnego pomieszczenia, koniecznie trzeba określić, jakie jest zapotrzebowanie ciepła w danym pokoju. Warto wziąć pod uwagę, że każde pomieszczenie wymaga innych zdolności grzewczych. O ile kuchnia nie musi być specjalnie ogrzewana, ponieważ temperaturę w jej wnętrzu podnosi dodatkowo gotowanie, o tyle w łazience temperatura powietrza powinna być zdecydowanie wyższa niż w innych pomieszczeniach (jej poziom nie powinien spadać poniżej 24°C). Pozostałe pokoje powinny ogrzewane w takim stopniu, aby przebywanie w nich było komfortowe i domownikom oraz gościom nie było ani za ciepło, ani za zimno.

Grzejniki pokojowe – jakie wybrać?

Po drugie, odpowiadając na pytanie „jakie grzejniki pokojowe wybrać?”, trzeba wziąć pod uwagę parametry poszczególnych pomieszczeń. Jeśli urządzasz niewielką kawalerkę, pomyśl o małych kaloryferach, które nie są zbyt szerokie ani wysokie. Jeśli masz więcej miejsca, możesz pokusić się o ozdobne kaloryfery żeberkowe w nowoczesnym wydaniu. Dużą uwagę poświęć też ogrzewaniu łazienkowemu – tu do wyboru masz grzejniki grzejące, dogrzewające lub suszące albo modele łączące wszystkie z powyższych funkcji. Jeśli zainwestujesz w dobry sprzęt, będziesz cieszyć się nie tylko ciepłem w pomieszczeniu, ale i funkcjonalnością grzejnika, który może pełnić funkcję suszarki do ręczników, a nawet praktycznej półeczki na łazienkowe akcesoria.

Nie ulega wątpliwości, że grzejnik pokojowy to standardowe wyposażenie każdego pomieszczenia. Urządzając wymarzony dom czy mieszkanie, często borykamy się z problemem, jaki produkt wybrać do swojego wnętrza, aby połączyć zalety praktyczne z estetyką wykonania i ogólnie pojętym designem.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!