fbpx

Jaką szafę do sypialni wybrać? Nasze propozycje!

Jaką szafę do sypialni wybrać? Nasze propozycje!

Sypialnia to jedno z kluczowych pomieszczeń w mieszkaniu. Ważne jest, aby była ona nie tylko pięknie zaaranżowana, ale także funkcjonalna. Komfort i wygoda to cechy, które powinny w niej dominować, gdyż jest to miejsce przeznaczone dla regeneracji i relaksu. Często zdarza się tak, że zostaje ona połączona z garderobą, na którą w domu nie ma już wolnej przestrzeni. W takim przypadku konieczne jest nie tylko duże i wygodne łóżko, ale także przestrzenna szafa, która zmieści wszystkie ubrania oraz galanterię. Przy zakupie tego mebla powinno się zwrócić uwagę na bardzo istotne elementy, takie jak wymiary, sposób otwierania drzwiczek, estetyka, oraz odpowiednia organizacja wnętrza.

Jaką szafę do sypialni wybrać? Nasze propozycje!

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, przede wszystkim należy wyznaczyć dla niej miejsce i dokładnie je wymierzyć. Jest to najważniejszy element, ponieważ dzięki temu można zakupić dopasowaną, gotową szafę, lub też zdecydować się na zakup szafy na wymiar. Nie można zapomnieć o tym, że w sypialni najważniejszym meblem jest łóżko i to właśnie ono musi zostać wysunięte na pierwszy plan, natomiast pozostałe meble powinny być tylko uzupełnieniem, dlatego też szafa nie powinna znajdować się w centralnym punkcie pomieszczenia. Jej rozmiar powinien być przede wszystkim dopasowany to metrażu pokoju. Im jest ono mniejsze, tym lepszym rozwiązaniem byłyby meble wykonane na wymiar. Daje to gwarancję tego, że wszystko się zmieści, a zagospodarowana przestrzeń będzie komfortowa i przytulna. Kolejnym istotnym elementem okazuje się być sposób jej otwierania. Najbardziej popularne, ale także wygodne i estetyczne są, oczywiście, szafy z przesuwanymi drzwiczkami. Sprawdzają się one o wiele lepiej niż te tradycyjne, gdyż nie trzeba gospodarować dla nich dużego miejsca. Idealnie nadają się one zarówno do małych przestrzeni jak i do tych o wiele większych. 

Jaką szafę do sypialni wybrać? Nasze propozycje!

Gdy model zostanie już wybrany warto także przemyśleć, czy jego pojemność jest wystarczająca. Trzeba pamiętać, że szafa, prawdopodobnie, będzie służyła w pomieszczeniu przed długie lata, a często jest tak, że rzeczy tylko przybywa, a nic z nich nie ubywa. Dlatego też mebel ten powinien mieć troszeczkę miejsca w zapasie. Dzięki temu nie trzeba będzie wymieniać go zbyt szybko, ani pozbywać się ubrań czy pościeli znajdujących się w nim. Powinno się także ustalić odpowiednią ilość miejsca na odzież poskładaną, oraz na tą, która musi zostać zawieszona. Jest to istotne już podczas dokonywania wyboru, gdyż może okazać się tak, że nie będzie możliwości późniejszego przerobienia szafy, aby spełniała wszystkie warunki. 

Jaką szafę do sypialni wybrać? Nasze propozycje!

Nie można także zapomnieć o tym, jak ważny jest jej wygląd. Szafa musi zostać odpowiednio dopasowana do całej aranżacji pomieszczenia. Jest to bardzo istotne, gdyż jest to element wystroju i nie powinien odstawać od całej reszty. W aktualnych ofertach sprzedażowych można, z łatwością, znaleźć wiele modeli wykonanych w najróżniejszych stylach, dlatego też odnalezienie odpowiedniego nie powinno sprawiać większych trudności. Oczywiście najwięcej z nich jest dedykowanych do stylu nowoczesnego, który góruje na szczytach list modowych i jest najchętniej wybierany przez większość osób. Najczęściej są to szafy białe lub czarne o wysokim połysku z przesuwanymi drzwiami. Niektóre z nich posiadają także lustra. Tego typu szafy idealnie sprawdzą się  w sypialniach o małym metrażu, gdyż lustra optycznie powiększają wnętrze, co pozytywnie wpływa na komfort i wygodę. Ważne jest, aby każdy dobierał szafę indywidualnie do swoich potrzeb, gustu i możliwości.