fbpx

Jaką pufę do salonu wybrać? Podpowiadamy

Jaką pufę do salonu wybrać? Podpowiadamy

Salon, to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. Jest to miejsce przeznaczone głównie do relaksu domowników, ale nie można zapominać, że musi być także najbardziej reprezentacyjnym pokojem w mieszkaniu, gdyż to właśnie w nim przyjmujemy rodzinę lub znajomych. Każdy z nas, aranżując pokój dzienny, skupia się na tym, aby był on komfortowy, przyjemny w użytkowaniu, ale również niebywale piękny, wręcz przyprawiający o zachwyt. Dla wielu osób, połączenie tych cech to niezwykłe zadanie, wydaje się to niemożliwe i bardzo trudne, szczególnie jeśli przestrzeń jest niewielka. Jednak na rynku znajduje się wiele ciekawych rozwiązań, które to ułatwiają, a przede wszystkim umożliwiają bardzo przyjemny odpoczynek. Jednym z nich są oczywiście pufy. Idealne do każdego wnętrza, świetnie sprawdzają się zarówno na małym, jak i na dużym metrażu. Są niewielkie, ale jednocześnie bardzo wygodne. W łatwy sposób, za ich pomocą, można zwiększyć liczbę mebli do wypoczynku, a ponadto będą wyjątkową, niepowtarzalną dekoracją. 

Jaką pufę do salonu wybrać? Podpowiadamy

Pufa to mebel, który posiada ogromne możliwości. Sprawdza się ona w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu łatwo można ją przenosić z jednego miejsca na drugie. Dzięki temu, że jest mała i lekka można nią manewrować na wiele sposobów i nawet najmłodsi nie będą mieli z tym większych problemów. Często sprzedawane są w zestawie z innymi meblami wypoczynkowymi, na przykład z fotelami lub narożnikiem, jednak ciekawym rozwiązaniem jest zakup zupełnie innych modeli i w różnych odcieniach. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne, gdyż dzięki niemu mebel jest nie tylko czymś użytkowym, ale również oryginalną dekoracją. Warto także pamiętać, że to niewielkie siedzisko nie posiada oparcia ani podłokietników, przez co staje się wielofunkcyjne. Oczywiście jego pierwotne zadanie to umożliwienie wygodnego siedzenia, jednak w takiej formie może posłużyć także jako komfortowy podnóżek, ale także jako niewielki stolik na przekąski czy tacę z napojem, zastępując przy tym stolik kawowy. Niektóre modele, które można znaleźć w aktualnych ofertach sprzedażowych, posiadają także schowek, w którym można ukryć niewielkie przedmioty. Jest to bardzo ważna zaleta, gdyż miejsce do przechowywania nigdy nie jest zbędne i zawsze znajdzie się dla niego jakieś zastosowanie. Możliwości jest naprawdę wiele, jednak podczas dokonywania zakupu pufy trzeba także pamiętać, że musi ona idealnie pasować do estetyki i stylu wnętrza, w którym zagości na dłużej. 

Jaką pufę do salonu wybrać? Podpowiadamy

Oferty puf są bardzo zróżnicowane. Aby ułatwić sobie wybór i podjęcie ostatecznej decyzji warto na samym początku dokładnie poznać wszystkie rodzaje tego siedziska oraz to do jakiego stylu są przeznaczone. Najbardziej popularne i znajdujące się w domach już od wielu lat są oczywiście klasyczne pufy na nóżkach. Mogą się kojarzyć ze starodawnym wystrojem wnętrz, jednak obecnie na rynku można znaleźć wiele wariantów zarówno stylistycznych jak i kolorystycznych tego mebla. Dzięki temu można dopasować je do każdego rodzaju wnętrza oraz do wszystkich mebli wypoczynkowych. Jest to idealne rozwiązanie do każdego salonu. Równie modne, ale o wiele bardziej praktyczne okazują się być pufy ze schowkiem. Idealne zarówno do małych jak i dużych przestrzeni, a dodatkowy schowek niejednokrotnie może okazać się świetnym rozwiązaniem. Niewiele osób wie, że istnieją również pufy wieloosobowe. Są bardzo duże i zajmują sporo miejsca. Jednak są niezwykle piękne i często mogą służyć także jako stolik kawowy. Ponadto zmieści się na nich nawet kilka osób i każdy z nich będzie miał możliwość komfortowego wypoczynku. Najciekawszym i najnowocześniejszym modelem są, mimo wszystko, pufy typu worek. Idealnie nadają się do siedzenia, ale także do spania. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, gdyż można dzięki nim zyskać dodatkowe miejsce dla niespodziewanych gości zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Są wygodne, a ich miękkie wypełnienie dopasowuje się do kształtu ciała. 

Jaką pufę do salonu wybrać? Podpowiadamy

Jeśli decyzja o zakupie pufy została już podjęta warto zwrócić uwagę, na kilka ważnych elementów tego mebla. Jednym z nich jest oczywiście rodzaj, który musi być dopasowany nie tylko do całego wnętrza, ale także do preferencji domowników. Wielkość i kształt również nie pozostaje bez znaczenia. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zmierzyć wolną przestrzeń i dopasować do niej siedziska. Materiał, z jakiego zostały wykonane jest wręcz kluczowy. Musi być idealnie dobrany do reszty mebli wypoczynkowych znajdujących się w salonie, aby zbyt mocno się nie wyróżniał. Inna barwa w zupełności wystarczy, aby stworzyć z pufy ciekawy element dekoracyjny. Stylistykę i kolor siedziska powinno się dopasować do stylu w jakim zostało zaaranżowane pomieszczenie. Jest to bardzo ważny element, gdyż to właśnie on decyduje o finalnej prezentacji mebli w pomieszczeniu. W tym przypadku można wybrać inny odcień lub też zupełnie odrębny kolor pufy, gdyż wtedy będzie się ona świetnie wyróżniała i na pewno każdy gość zwróci na nią uwagę.