fbpx

Jaką meblościankę do salonu wybrać?

Jaką meblościankę do salonu wybrać?

Meblościanka kojarzyć się może z okresem PRL-u, w którym to pojawiały się w każdym domu, zajmowały dosyć dużo miejsca, a wizualnie nie były zbyt atrakcyjne. Dziś jednak przeżywają swoją „drugą młodość”. Po wielu latach nieobecności powróciły w nowej, dużo ładniejszej odsłonie. Nowoczesne meblościanki idealnie wpasowują się do aktualnych aranżacji wnętrz, dopełniają je i stanowią bardzo ciekawy element pokoju dziennego. Dzięki nowej, ulepszonej wersji tego mebla, każdy może świetnie dopasować go do swojego pomieszczenia i cieszyć się jego oryginalnością, funkcjonalnością, oraz pojemnością. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebla?

Jaką meblościankę do salonu wybrać?

Zakup odpowiedniej meblościanki do salonu to nie lada wyzywanie. Trzeba ją dopasować nie tylko pod względem wyglądu, ale także rozmiaru. Przed dokonaniem wyboru należy przede wszystkim wybrać miejsce, w którym będzie stała i dokładnie je wymierzyć. Ułatwi nam to poszukiwania, gdyż mebel ten produkowany jest w przeróżnych wymiarach, przez co wybrany przez nas model może okazać się zbyt mały lub zbyt duży. Następnie należy określić ile miejsca do przechowywania będzie konieczne. Meblościanki dzielą się na mocno zabudowane oraz mniej zabudowane. Wybierając pierwszą wersję zyskujemy wiele dodatkowych półek oraz szafek, w których swobodnie można umieścić ubrania, dokumenty i inne ważne przedmioty, które muszą mieć przypisane konkretne miejsce. Takie meblościanki są jednak dość duże i zajmują sporo miejsca, dlatego też mogą nie sprawdzić się w pokoju dziennym o niewielkiej przestrzeni. W takim przypadku przydadzą się meblościanki mniej zabudowane. Co prawda nie będą one posiadały tyle samo miejsca do przechowywania, jednak z całą pewnością zmieszczą najpotrzebniejsze rzeczy i będą się wspaniale prezentować w pomieszczeniu. Poza pojemnością szafek powinno się także wziąć pod uwagę ich rodzaj. W meblościance mogą się znaleźć półki lub zamykane gabloty, w których można wyeksponować książki, bibeloty, bądź różne pamiątki rodzinne, ale także  mogą to być zwykłe, zamykane szafki, których zawartość zostanie ukryta za drzwiczkami. Jest to jeden z ważniejszych elementów mebla i pełni on kluczową rolę, gdyż wpływa to nie tylko na jego design, ale także na możliwości i funkcjonalność. Warto również pamiętać, że nowoczesne meblościanki nie są już, tak jak kiedyś, jednym, wielkim meblem, którego nie można rozdzielać. Teraz składają się one zazwyczaj z kilku, oddzielnych części. Dzięki temu można się w bardzo kreatywny sposób zabawić ich konstrukcją, a szafki zawiesić na różnych ścianach, bądź też stworzyć za ich pomocą ciekawą mozaikę na ścianie. 

Kolorystyka meblościanki – czy ma znaczenie?

Jaką meblościankę do salonu wybrać?

Kolorystyka meblościanki to jeden z kluczowych elementów tego mebla. To właśnie ona zadecyduje harmonii i idealnym dopasowaniu wszystkich elementów w pokoju dziennym. W niewielkim pomieszczeniu warto zdecydować się na model w jasnym kolorze – biel, jasne drewno. Pomoże to w optycznym powiększeniu pomieszczenia, a sam mebel nie przytłoczy go i nie będzie sprawiał wrażenia ciężkiego oraz zbyt dużego. W całej aranżacji pojawi się lekkość i delikatność, co w na małych powierzchniach jest bardzo dużym atutem. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wszystkie elementy w pokoju były jasne, gdyż przez to może on stać się mdły, a wręcz niezbyt atrakcyjny. Warto jest wtedy zastosować kontrast i połączyć jasne meble z ciemnymi ścianami. Ciemne meblościanki świetnie sprawdzają się w większych salonach, jednak nie powinno się ich całkowicie wykluczać z tych małych. Dzięki nim  wnętrze zyskuje elegancji i klasy, meble wydają się ciężkie i solidne. Idealnie nadają się do stylu klasycznego, ale także do nowoczesnego czy skandynawskiego, jednak trzeba dobrać je bardzo umiejętnie. Bardzo ważne jest, tak jak w przypadku małego salonu, zastosowanie metody kontrastu, gdyż połączenie ciemnych mebli z ciemnymi ścianami może wprowadzić do wnętrza wręcz nieprzyjemną atmosferę. Jasna ściana i ciemna meblościanka sprawią, że meble będą się wyróżniać i nikt nie przejdzie obok nich obojętnie, a pomieszczenie zyska szyk i dobry styl. 

Jakie elementy musi zawierać funkcjonalna meblościanka?

Jaką meblościankę do salonu wybrać?

Meblościanka to mebel, który sam w sobie kojarzy się z wygodą i funkcjonalnością. Dzięki niej można jednocześnie zaoszczędzić, ale także zyskać miejsce. Oszczędzamy miejsce w pokoju, ale jednocześnie zyskujemy dosyć dużo miejsca do przechowywania. Jest to idealne rozwiązanie do każdego rodzaju salonu i świetnie w każdym z nich się sprawdza. W małych pokojach dziennych najbardziej funkcjonalna meblościanka to taka, która posiada dużą liczbę szafek oraz półek, gdyż każde dodatkowe miejsce okazuje się być na wagę złota. Pomaga ona uchronić niewielkie mieszkanie od zagracenia go dużą ilością szaf w praktycznie każdym pomieszczeniu. W domu o dużym metrażu bardzo dobrze sprawdzą się zarówno duże jak i małe meblościanki, gdyż zapewne jest w nim dużo innych szaf, w których można schować rożne przedmioty. To, jaka meblościanka będzie funkcjonalna i najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu, zależy w głównej mierze od naszych potrzeb, dlatego też każdy indywidualnie powinien dobierać tego typu meble.