fbpx

Jak zorganizować szafę w sypialni?

Jak zorganizować szafę w sypialni?

Szafa to nie tylko miejsce do przechowywania. To mebel, który odzwierciedla to, kim jesteś. Sposób, w jaki organizujesz, ustalasz priorytety i oznaczasz rzeczy, wiele mówi o Tobie i Twoim stylu życia. Funkcjonalna szafa pomaga uporządkować rzeczy i ułatwia codzienne życie. Nieuchronnie szafa w sypialni odgrywa istotną rolę na początku dnia. Jak ją wybrać i zorganizować, by poranek był spokojny i relaksujący, a pokój wyglądał pięknie?

Jak znaleźć szafę piękną i funkcjonalną?

Jak zorganizować szafę w sypialni?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać szafę, pamiętaj, by funkcjonalność stawiać na pierwszym miejscu. Szafa powinna pasować do Twojego stylu życia i jednocześnie spełniać Twoje potrzeby. W pierwszej kolejności musisz ocenić powody zakupu. Wybór powinien zależeć od czynników takich jak:

  • ilość i rodzaj przechowywanych rzeczy,
  • liczba osób korzystających z mebla

W kawalerce wystarczy szafa jedno- / dwudrzwiowa. Jeśli jednak masz mnóstwo ubrań i potrzebujesz osobnych szuflad lub przegródek dla współmałżonka, możesz potrzebować większej szafy. Chodzi o to, aby mieć wystarczająco dużo miejsca i podziałów, aby można efektywnie uporządkować swoje ubrania i rzeczy. 

Zapytasz teraz co z designem? Nie musisz z niego rezygnować, po prostu dobierając szafę, zsynchronizuj ją z wystrojem domu. W tej chwili jest tak wiele rodzajów, a każdy kolor, wzór i styl tych współczesnych szaf wprawi Cię w zachwyt. Cały czas miej jednak w głowie to, że szafa jest główną częścią Twojej sypialni i dodaje jej piękna. Przemyślany wybór takowej na podstawie motywu dekoracyjnego podniesie elegancję i szyk pomieszczenia. W końcu wystrój domu polega na szczegółach i ich synchronizacji – idź w tę stronę, a osiągniesz sukces.

Szafa wybrana – jak ją mądrze zorganizować?

Jak zorganizować szafę w sypialni?

Teraz czas odpowiedzieć na pytanie, jak zorganizować szafę, by osiągnąć efekt, o jakim była mowa na początku. Zacznij od przejrzenia tego, co chcesz umieścić w nowo zakupionej szafie i posortowania ubrań w stosy. Zacznij od wiszących ubrań, a kiedy już to zrobisz, przejdź do rzeczy trzymanych w komodzie. 

Aby od początku ułatwić sobie zadanie i całą organizację rób stosy ubrań według następującego klucza:

  • 1 stos „zostaw”: rzeczy, które lubisz i które nosisz,
  • 2 stos „do przymierzenia”: rzeczy, które lubisz, ale już dawno nie były noszone,
  • 3 stos „do pozbycia się”: rzeczy, których nigdy na sobie się nie miało i nie ma się zamiaru nosić

Sortuj również ubrania na zimowe i letnie ubrania. Jesienią zapakuj letnie ubrania (kombinezony, bikini, szorty, sukienki itp.). Wiosną zapakuj zimową odzież (rajstopy, rękawiczki, grube swetry, ocieplacze, itp.). Taki podział wniesie do Twojej szafy dużo przejrzystości i miejsca do wykorzystania.

Organizuj szafę według kategorii i zrób kategoryczny porządek

Jak zorganizować szafę w sypialni?

Chociaż każda osoba może mieć swój własny system organizacji garderoby, jedyną rzeczą, którą wszyscy sugerują, jest porządkowanie ubrań według kategorii. Spódnice, spodnie, swetry, bluzki, dżinsy – uporządkuj wszystkie elementy według tych podstawowych kategorii. To najstarsza sztuczka i znacznie ułatwia ustalenie, co masz i ile tego masz.

Pozbądź się wszystkiego, czego nie nosisz. Tak samo ubrań, które nie budzą radości i wszystkiego, co jest uszkodzone, stare lub poplamione. Jeśli nie nosiło się czegoś od ponad roku, to może pora się tego pozbyć, bo to tylko marnowanie miejsca? Kiedy masz już dużą ilość ubrań na stosie, przejrzyj ją. Być może wśród tych rzeczy są ubrania, które możesz komuś oddać, albo nawet sprzedać i przy okazji zrobić z nich dobry pożytek, zamiast wyrzucać do kosza.