fbpx

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

Marzeniem każdego fana gier jest z pewnością posiadanie niepowtarzalnego pokoju gamingowego, w którym panuje wyjątkowy klimat, a wyposażenie pozwala na wielogodzinne przenoszenie się w świat gier. Pokój gracza powinien zapewniać spokój, swobodę oraz wygodę, dzięki czemu dłuższe granie na konsoli bądź komputerze nie będzie skutkowało bólem pleców. Jak przygotować pokój gamingowy i co jest w nim niezbędne? Podpowiemy w poniższym artykule.

Must have w pokoju gracza

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

Osoby spędzające dużo czasu przed komputerem dobrze wiedzą jak ważnymi elementami wyposażenia są biurko oraz fotel. Biurko gamingowe stanowi nieodłączny element pokoju gracza, ponieważ znacznie wpływa na komfort podczas siedzenia przed ekranem. Mogłoby wydawać się, że wybór biurka nie jest taki trudny, jednak bardzo istotną kwestią jest jego wysokość, która powinna być dopasowana do wzrostu osoby użytkującej mebel. Najlepszą opcją jest wybór modeli z funkcją regulowania wysokości, które pozwalają na dostosowanie biurka do konkretnej osoby. Dobrym pomysłem jest także wybór biurka gamingowego z regulowanym nachyleniem blatu, co może  być przydatnym dodatkiem podczas emocjonujących potyczek. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na to, czy biurko nie jest zbyt wąskie i płytkie, ponieważ w pokoju gracza będzie ono musiało pomieścić komputer (często stacjonarny), klawiaturę, myszkę oraz monitory. Po zakupie odpowiedniego biurka warto także zaopatrzyć się w organizery lub maskownice, które pozwolą uporać się z plączącymi się kablami. 

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

Równie ważnym elementem wyposażenia pokoju gracza jest fotel gamingowy. Dobry jakościowo fotel powinien zapewniać komfort podczas wielogodzinnych potyczek bez zbędnego obciążania kręgosłupa. Ponadto fotel gamingowy powinien mieć możliwość wielopoziomowej regulacji, która zapewni niezwykłą wygodę podczas grania. Równie ważne jest miękkie i odpowiednio wyprofilowane oparcie oraz miękkie podłokietniki w celu zapewniania maksymalnego komfortu.

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

Oprócz mebli bardzo ważne są także akcesoria do gier, a wśród nich nie może zabraknąć dużej klawiatury oraz myszki gamingowej. Te dwa elementy są niezwykle ważne dla każdego gracza, w związku z czym powinny być odpowiednio przystosowane do indywidualnych oczekiwań. Klawiatura gamingowa powinna być przede wszystkim duża i szeroka, aby umożliwiać szybkie i dokładne wciskanie przycisków. Ponadto warto, aby klawiatura była podświetlana, dzięki  czemu gracz będzie mógł skupić się na grze nawet w półmroku, a przyciski będą widoczne.  Z kolei myszka gamingowa przede wszystkim powinna posiadać czuły sensor, który będzie odczytywał nawet najmniejsze ruchy ręki i umożliwi swobodne sterowanie w grze. Ponadto warto aby myszka była lekka i wyprofilowana do dłoni, co pozwoli na wygodne kontrolowanie postaci w grze. 

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

W pokoju miłośników gier warto również zadbać o odpowiednie nagłośnienie, które pozwala na przeniesienie się w świat gry i poczucie jej wyjątkowego klimatu. Głośniki wolnostojące pozwolą uzyskać ciekawy efekt, jednak dużo graczy woli używać słuchawek gamingowych, ponieważ zapewniają one skoncentrowany dźwięk i wzmacniają emocje podczas gry. Przed wyborem słuchawek warto jednak sprawdzić czy są one wygodne, ponieważ uwierające słuchawki mogą być niezwykle irytujące i przeszkodzą w skupieniu się na rozgrywce. Zaletą słuchawek  jest także fakt, że nie przeszkadzają one innym domownikom , których mogłyby denerwować donośne dźwięki dochodzące z pokoju gamingowego. 

Wystrój pokoju gracza

Jak urządzić pokój gracza? Podpowiadamy

Oprócz elementów takich jak fotel, biurko czy sprzęt, które zapewniają wygodę podczas grania, bardzo ważny jest także odpowiedni klimat, który można stworzyć w pomieszczeniu przy pomocy odpowiedniej aranżacji wnętrza. Wybierając kolory ścian do pokoju gamingowego warto postawić na stonowane odcienie, które nie będą rozpraszać gracza podczas ważnych rozgrywek. Najlepszą opcją będą odcienie szarości, beżu, błękitu, które można przełamać za pomocą jaskrawych dodatków, np. neonowego fotela bądź lampy. Ważną zasadą podczas aranżacji tego typu wnętrz jest unikanie ustawiania monitora wraz z biurkiem tyłem bądź w bezpośrednim sąsiedztwie okna, ponieważ światło dzienne może przeszkadzać w odpowiednim odbiorze obrazu z monitora. Dobrym rozwiązaniem na tego typu problemy są oczywiście rolety, które ograniczą dostęp światła i wprowadzą do pomieszczenia półmrok, który sprzyja graczom w odbieraniu bodźców. Ściany w stonowanych odcieniach pokoju gracza można urozmaicić plakatami lub grafikami z ulubionych gier. Ponadto pokój gamingowy można urozmaicić o półki bądź gabloty z kolekcją gier. Ciekawym dodatkiem mogą okazać się również figurki postaci z gier, kubki z nadrukami, budziki oraz inne tego typu dodatki, które postawione na półkach dodadzą pomieszczeniu bardziej wirtualnego charakteru i klimatu.