Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Jak urządzić nowoczesną, małą łazienkę?

Współczesna łazienka swoim wyglądem znacznie odbiega od tej jaka była w domu Polaków dziesięć lat temu. Kiedyś było to miejsce, które przeznaczone było do mycia się oraz prania i nic więcej. Dzisiaj łazienka pełni dużo innych funkcji, szczególnie dla kobiet, dlatego też wymagania wobec niej uległy zmianie. Jest to miejsce, w którym po ciężkim dniu możemy się zrelaksować. Wnętrze łazienki ma być dziś funkcjonalne i estetyczne oraz dawać relaks, ukojenie i spokój.

Jak urządzić nowoczesną, małą łazienkę?

 

Na pewno zupełnie inaczej należy podejść do aranżacji niewielkiej łazienki, a inaczej do dużej. Jest kilka topowych stylów aranżacji, jednak nie wszystkie będą wyglądały dobrze, szczególnie w tych mniejszych wnętrzach. Jeśli zdecydujemy się już na konkretny nurt, to należy być konsekwentnym. Nowoczesna łazienka może zostać urządzona na wiele sposobów i wszystko zależy tylko od jej wielkości, oraz co najważniejsze- od naszych preferencji. Jest jednak jedna cecha, która może opisać to pomieszczenie. Bez wątpienia nowoczesna łazienka jest uporządkowana.

 

Mała łazienka – jak urządzić małą łazienkę?

 

Jasne przestrzenie optycznie wydają się większe, to podstawowy trik, który nas uratuje. Dobierz do swojej niewielkiej łazienki jasne płytki i kolory. Dodatkowo jeżeli możesz mieć okno w łazience – miej je! Mała łazienka dzięki oknu nabierze oddechu a doświetlona światłem naturalnym będzie wydawać się większa. Poza tym zastanów się nad kierunkiem i formą płytek na poszczególnych ścianach. Poziome płytki na wąskiej ścianie optycznie nieco ją ‚wydłużą’. Zyskasz dzięki temu wrażenie większego pomieszczenia.

 

Triki optyczne w małej łazience

 

Mała łazienka zazwyczaj (ale nie zawsze) wyposażona jest w prysznic. Zainwestuj w szklaną kabinę a najlepiej w samą szklaną taflę oddzielającą prysznic od reszty łazienki. Szkło nie pomniejszy dodatkowo i tak małego już pomieszczenia, a na dodatek doda łazience kilka centymetrów sześciennych. Jeden z najważniejszy trików to lustro. Dobrze usytuowane pozwoli trochę oszukać przestrzeń i powiększyć optycznie małą łazienkę bez względu na to, jak mała jest.

I na koniec, to co przyda się i dużej i małej łazience.

 

Porządek przede wszystkim

 

Mała łazienka musi być zadbana i posprzątana. Nie ma w niej miejsca na zbędne rzeczy i nieużywane przedmioty czy kosmetyki. Wiadomo, jak w każdej łazience pewne rzeczy muszą się w niej znaleźć, ale pamiętaj zawsze – jak najmniej rzeczy na widoku, jak najmniej rzeczy luzem – najlepiej, aby wszystkie przedmioty miały swoje miejsce w szafce, szufladzie czy koszu. Nie będą zakłócać przestrzeni i zabierać miejsca w i tak już małej łazience.

 

Meble łazienkowe do małej łazienki

 

Przemyśl dobrze, jakie meble łazienkowe zastosujesz w swoim spa królestwie. Niektórym osobom może wydawać się, że meble łazienkowe są zarezerwowane tylko do dużych łazienek. Szafka podumywalkowa jednak zmieści się w tych małych. To ona jest najpopularniejszym meblem łazienkowym. Coraz większym powodzeniem zaczynają cieszyć się słupki. Te nowoczesne mają w sobie miejsce przeznaczone na kosz na brudną odzież czy też mopa.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!