fbpx

Jak urządzić mały balkon na lato?

Jak urządzić mały balkon na lato?

Jakie meble warto mieć na małym balkonie?

Zdecydowanie trudniej dokonać aranżacji małego balkonu niż przestronnego tarasu. W odpowiedzi na takie przeszkody przychodzą funkcjonalne meble, które można wykorzystać w różnorodny sposób. Zacznijmy opowieść od najprzyjemniejszego kąciku, jakim jest strefa wypoczynku. Tutaj, tym co trzeba mieć jest właśnie składany stolik i krzesła, by w mig móc je schować, gdy nie będą nam potrzebne. Przez to zyskamy dużo miejsca. Może na miejsce do zabawy dla dziecka? Często stoliki są połączone ze ściennym panelem, który daje możliwość umieszczenia na nim pudełek, kwiatów oraz donic z ziołami. Jeżeli kupujemy tylko stolik i krzesła, to trzecim koniecznym meblem jest oczywiście regał służący do przechowywania rzeczy. O tym już w kolejnym akapicie.

W czym przechowywać rzeczy na balkonie?

Jak urządzić mały balkon na lato?

A może by tak krzesła lub siedziska zrobić ze skrzyni? To niezwykle praktyczne i niedrogie rozwiązanie. Na nich i w nich z przyjemnością zagoszczą poduszki, pledy, koce, które będą niezbędne na chłodniejsze, letnie wieczory. Jak tylko słońce schowa się za horyzontem, temperatura ciut spadnie, wystarczy otworzyć skrzynię i sięgnąć po swój ulubiony kocyk. Dodatkowo, w temacie przechowywanie niezbędnym jest regał lub szafki. Połączenie tych dwóch rozwiązań może być niemożliwe na balkonie w mieszkaniu w bloku, stąd też warto wybrać te dla nas bardziej odpowiednie. Schowamy w nich środki do pielęgnacji naszych roślin, wszelkie narzędzia, świeczniki, naczynia do wakacyjnych biesiad. Gdy braknie nam miejsca to zawsze alternatywnym rozwiązaniem są pudła, które możemy położyć jedno na drugim.

Jak zagospodarować ścianę na balkonie?

Jak urządzić mały balkon na lato?

Dobrze. To stolik i krzesła mamy. Regał lub szafki, jak i pudła również umieszczone. Co w takim razie z wolną ścianą? Koniecznie trzeba ją wykorzystać. Tam mogą zostać zawieszone zdjęcia, obrazy, które stworzą nasze przytulne miejsce. Wszelkie drobne gadżety, wieszaki, haczyki również się przydadzą i będą pomocne. Na takiej ścianie z chęcią zagości rower, na którego nie ma miejsca w przedpokoju lub salonie. A może tarcza z lotkami? Lub tablica, po której dzieci z uśmiechem będą pisać. Możliwości jest mnóstwo. A każde z nich pozwoli na maksymalne wykorzystanie skromnej przestrzeni na balkonie.

Pomysłów i inspiracji tysiące, a nawet miliony. Zanim po nie sięgniemy, popatrzmy na swój balkon i zadajmy sobie pytanie, jak wygląda nasza wymarzona przestrzeń. Na pewno coś nam już wpada do głowy. Potem rysunek, spis potrzebnych rzeczy i ruszamy do realizacji jeszcze wiosną, by móc wypocząć latem.