fbpx

Gustowna donica/ozdoba ogrodowa/dekoracja wnętrz DIY

Dekoracje do domu i ogrodu wykonane samodzielnie cieszą jeszcze bardziej. Oprócz satysfakcji zrobienia czegoś własnoręcznie, mamy pewność, że nasza ozdoba będzie niepowtarzalna i wyjątkowa. Co więcej, wspólne dekorowanie to świetny pomysł na spędzanie czasu z rodziną. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z kupowania masowo wytwarzanych ozdób, również ze względu na troskę o środowisko naturalne. Świetnym pomysłem na niemarnowanie rzeczy jest danie im drugiego życia. Gustowne dekoracje można bardzo łatwo stworzyć samemu, co idealnie oddaje ideę DIY (Do It Yourself – Zrób to sam). W internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji do stworzenia pięknych i oryginalnych dekoracji do domu i ogrodu, które wcale nie będą kosztowne. Zapewniamy, że własnoręcznie wykonane ozdoby przyciągną wzrok i nadadzą niesamowitego klimatu. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na proste i efektowne dekoracje DIY do twojego domu i ogrodu.

Gustowna donica DIY – co będzie potrzebne do jej wykonania?

Gustowna donica DIY to niezwykle uniwersalny przedmiot, którym możemy ozdobić zarówno wnętrze domu, jak również ogród. Jest to także bardzo dobry początek przygody z tworzeniem rękodzieła. Do wykonania takiej dekoracji potrzebujemy zwykłej donicy, ceramicznej lub plastikowej. Takie donice dostaniemy w każdym sklepie ogrodniczym, lub możemy wykorzystać stare doniczki, które lata świetności mają za sobą. Dla początkujących polecamy łatwy, ale bardzo efektowny sposób na ozdobienie doniczki sznurkiem jutowym. Do jej wykonania potrzebny będzie sznurek jutowy, klej na gorąco lub inny dobry klej oraz doniczka. Wykonanie takiej doniczki zaczynamy od jej dokładnego umycia i odtłuszczenia. Następnie rozwijamy sznurek i zaczynamy od przyklejenia jego końca do dolnej części donicy. Co jakiś czas podklejając sznurek zaczynamy zawijać go ciasno wokół doniczki aż do samej góry. Taka gustowna donica DIY świetnie prezentuje się w różnych wnętrzach, od rustykalnego do skandynawskiego. Możemy dodatkowo ozdobić ją frędzlami z kolorowego sznurka lub muliny. Dekorowanie doniczek to niekończące się możliwości. W kuchni pięknie i oryginalnie prezentować się będą doniczki na zioła pomalowane farbą tablicową. To niecodzienne rozwiązanie urozmaici wygląd naszej kuchni a dodatkowo pozwoli na podpisanie naszych domowych, ziołowych upraw. Oprócz podpisania zawartości doniczek, możemy dowolnie ozdabiać je kredą lub zapisać sobie nawet kiedy były podlewane. To też duża frajda dla dzieci, które mogą bez przeszkód ozdabiać doniczki.

Ozdoba ogrodowa DIY – kaktusy z malowanych kamieni

Ozdoba ogrodowa DIY to świetny pomysł na ożywienie i udekorowanie prostego ogrodu. Tu także ogranicza nas tylko wyobraźnia. Warto jednak pamiętać, aby przedmioty przeznaczone do postawienia w ogrodzie, jak również farby i kleje, których używamy powinny być odporne na różne warunki atmosferyczne. Poniżej przedstawiamy genialny pomysł na oryginalną ozdobę ogrodową, która z pewnością przyciągnie wzrok gości. Do wykonania kaktusów z kamieni będziemy potrzebować jednej lub kilku doniczek, kamieni o spłaszczonym kształcie, najlepiej w różnych rozmiarach, farb akrylowych: zielonej i białej oraz pędzli. Kamienie malujemy na zielono, warto pomieszać farby, aby każdy kamień miał swój odcień zieleni. Po wyschnięciu malujemy białą farbą elementy takie jak kolce i kropki. Następnie kamienie umieszczamy w doniczkach wypełnionych ziemią, ciastoliną lub gąbką. Możemy użyć kleju na gorąco, aby kamienie były bardziej stabilne. Wierzchnią warstwę posypujemy małymi kamyczkami lub żwirem, aby ukryła mocowanie “kaktusów”. Wykonanie takich kamieni-kaktusów może być świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi.

Dekoracja wnętrz DIY – stwórz wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby

Dekoracja wnętrz DIY to możliwość stworzenia jedynych w swoim rodzaju ozdób, które pięknie podkreślą charakter naszego mieszkania. My polecamy wykonać prosty, ale niesamowicie efektowny obraz z gwoździ i włóczki. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak jego wykonanie jest bardzo proste. Potrzebujemy płótna lub deseczki o dowolnych wymiarach, gwoździków, nitki lub włóczki. Pomysły i szablony możemy wydrukować z internetu. Piękny latawiec, sowa lub serce – wszystko w Twoich rękach. Gwoździe wbijamy w płótno we wzór, który nam się podoba, a następnie przeciągamy między nimi nitki, aż do utworzenia widocznego wzoru. Warto wykorzystać różne kolory włóczek, które dadzą wrażenie głębi. W minimalistycznie urządzonych wnętrzach dobrym pomysłem będzie zachowanie obrazu w jednej kolorystyce. Biała nitka na czarnym tle będzie prezentować się bardzo elegancko i nowocześnie. Polecamy wybrany wzór lekko odrysować na płótnie aby potem precyzyjne wbić gwoździki. Jesteśmy pewni, że taka samodzielnie wykonana dekoracja mieszkania przyciągnie wzrok i nada mu wyjątkowego charakteru.