fbpx

Farba magnetyczna – jaką wybrać i jak malować

Farba magnetyczna – jaką wybrać i jak malować

Sprawdzeni producenci

W wyniku rosnącej popularności oraz sporego zainteresowania farbami magnetycznymi, włączenie ich do oferty sklepów z materiałami budowlanymi, remontowymi i wykończeniowymi, stało się kwestią priorytetową. Dlatego też farbę magnetyczną możemy nabyć nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również internetowych. Przed ostateczną decyzją powinniśmy skrupulatnie sprawdzić producenta oraz upewnić się, że oferowany produkt spełnia nasze wymagania co do jakości i trwałości. Warto postawić na sprawdzone i cieszące się uznaniem marki, które gwarantują wyroby godne zaufania oraz bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska.

Farba magnetyczna – jaką wybrać i jak malować

Korzystając z farby magnetycznej opracowanej i przygotowanej przez sprawdzonego producenta, unikniemy nieprzyjemności czy rozczarowania spowodowanego niską jakością, intensywnym, duszącym zapachem oraz słabym kryciem. Farby magnetyczne proponowane przez marki mogące pochwalić się dużym doświadczeniem i dbałością o potrzeby klientów, to także wyroby, za którymi kryją się dobre właściwości przyciągające. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że karteczki, zdjęcia lub drobne przedmioty przyczepione do pokrytej farbą powierzchni, będą odpadać, przekręcać się lub zmieniać swoje położenie bez naszej ingerencji.

Farba magnetyczna – jak malować

Farba magnetyczna – jaką wybrać i jak malować

Zanim przystąpimy do pokrycia wybranej powierzchni farbą magnetyczną, powinniśmy ją odpowiednio przygotować, czyli oczyścić z zanieczyszczeń, osuszyć oraz usunąć nagromadzone resztki farby lub rdzy za pomocą papieru ściernego. Niezbędne jest również zabezpieczenie fragmentów ściany, podłogi czy mebli, które mogą ulec zabrudzeniu w trakcie malowania. Po przygotowaniu powierzchni, należy bardzo dokładnie wymieszać farbę, aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Następnie, za pomocą wałka i pionowych ruchów w kierunku góra-dół, nakładamy farbę na ścianę lub drzwi.

Farba magnetyczna – jaką wybrać i jak malować

Producenci zalecają, by nałożyć przynajmniej 3 warstwy farby – dzięki temu uzyskamy silne właściwości przyciągające. Na rynku możemy znaleźć farby magnetyczne wyłącznie w kolorze szarym lub czarnym. Jeśli zależy nam na uzyskaniu innej barwy, możemy łatwo i szybko zmienić ją za pomocą farby nawierzchniowej w wybranym lub wpisującym się w najnowsze trendy kolorze. Farba magnetyczna to farba podkładowa, tak więc bez obaw możemy nałożyć na nią farbę nawierzchniową albo też farbę tablicową, dzięki czemu wybrana powierzchnia stanie się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także umożliwi nam przyczepianie zdjęć lub karteczek oraz zapisywanie ważnych komunikatów czy informacji o zbliżających się urodzinach bliskich osób.

Farba magnetyczna zdobywa coraz szersze uznanie wśród projektantów wnętrz oraz osób zajmujących się metamorfozą mieszkań. Na czym polega jej fenomen? Przede wszystkim na  silnych właściwościach przyciągających i walorach estetycznych.