fbpx

Domowa biblioteczka – zobacz nasze pomysły!


Czujesz, że nadszedł czas na doprowadzenie do ładu księgozbioru? Zamiast upychać kolejne egzemplarze po półkach i na parapety, postaw na regał sięgający sufitu. Świetnie sprawdzają się meble spersonalizowane dla konkretnego czytelnika. Sprawdź, jakie zalety ma takie umeblowanie. Koniec z książkowym bałaganem!

Regał do sufitu – uporządkuj swe książki

Uwielbiasz czytać i kupować nowe pozycje literatury do swej kolekcji? Brakuje Ci już na nie miejsca, więc lądują na stosach na podłodze? Gdy ma się spory księgozbiór, może być trudno nad nim zapanować. Książki bywają rozsiane po całym domu i ciężko znaleźć konkretny egzemplarz. Czy jest na to sposób? Czy regał do sufitu to optymalne wyjście?

Tak zabudowana biblioteczka powinna być wykonana na wymiar: https://www.komandor.pl/meble/biblioteczki. Dzięki temu najlepiej zagospodarujesz przestrzeń pod ścianą czy we wnęce. Dodatkowo możesz też samodzielnie zdecydować o liczbie półek, ich wysokości i wytrzymałości. Masz spory wybór materiałów na mebel i jego kolorów. Decydując się na takie umeblowanie albo na łączone regały modułowe, warto pamiętać o drabince. Przyda się do sięgania po wyżej poukładane książki.

Biblioteczka + witryna? Czemu nie!

Domowy regał nie musi być przeznaczony wyłącznie na książki. Warto tam przechowywać także:

  • ulubione, prenumerowane czasopisma i magazyny,
  • kolekcję płyt DVD bądź winylowych,
  • zestaw figurek, przedstawiających ulubionych bohaterów literackich,
  • pamiątki z podróży,
  • kolekcję filiżanek, kubków albo innych przedmiotów.

Możesz zamówić mebel, który częściowo będzie oszklony. Zainstalowanie w części regału do sufitu taśm LED wprowadzi do pomieszczenia dodatkowe źródło światła. Pozwoli ponadto wyeksponować wybrane przedmioty. Natomiast część książkowa może być otwarta bądź schowana za wybranym typem drzwi. No właśnie – jakie zatem rozwiązanie wybrać?

Domowy księgozbiór – zamykany czy otwarty?

Jedni chcą mieć całą kolekcję ulubionych dzieł na widoku. Inni wolą schować ją w bezpiecznej przestrzeni, za zamknięciem. Czy któraś opcja jest lepsza? Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Wyeksponowanie biznesowych lub naukowych książek w gabinecie może być dobrze postrzegane przez kontrahentów. Goście również będą zachwyceni Twoją prywatną kolekcją książek umiejscowioną w salonie.

Z drugiej strony, ukrycie księgozbioru za drzwiami chroni poszczególne egzemplarze przed kurzeniem się. Dodatkowo zabezpiecza przed światłem słonecznym, od którego często żółkną krawędzie kartek czy blakną grzbiety okładek. Wtedy jednak nie możesz podziwiać swojej kolekcji, siedząc np. na sofie… Jak temu zaradzić? Idąc na kompromis i zamawiając regał do sufitu częściowo zamykany: https://www.komandor.pl/meble/meble-na-wymiar. Zdecyduj, co tam umieścisz, a które pozycje zostawisz na widoku.

Gdy kolejne książki kuszą na wyprzedażach, warto wygospodarować dla nich należytą przestrzeń. I przy okazji uporządkować dotychczasowy zbiór, gromadząc go w jednym miejscu. Skataloguj swoją kolekcję według znanego sobie klucza. Regał do sufitu Ci w tym pomoże – będziesz mieć z głowy poszukiwanie kąta na upchnięcie kolejnego egzemplarza. Powodzenia w tworzeniu eleganckiej, stylowej biblioteczki! 

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę https://www.komandor.pl/