fbpx

Dom rodzinny w dwa tygodnie

Dom rodzinny w dwa tygodnie

Czym są płyty SIP?

To nowoczesny materiał kompozytowy, który składa się z rdzenia będącego izolacją (wykonanego z materiałów takich jak: styropian, polistyren ekstrudowany lub pianka poliuretanowa) oraz bocznych okładzin z twardych płyt. Okładziny najczęściej tworzone są z płyt OSB, płyt magnezowych, cementowych a nawet metalowych.

Dom w kilka dni

Dom rodzinny w dwa tygodnie

Dzięki płytom SIP wybudowanie domu o wielkości 150 metrów kwadratowych powierzchni nie powinno zająć więcej, niż dwa tygodnie. Co więcej, czas ten możemy jeszcze bardziej skrócić, wykorzystując gotowe moduły paneli, które tworzą znaczne fragmenty ścian. Płyty SIP pozwalają na dowolne wykończenie domu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Możemy więc otynkować je, przykleić płytki, pomalować, a nawet obić drewnem. Co równie ważne, domy tworzone przy wykorzystaniu tego rozwiązania charakteryzują się dobrą izolacją cieplną.

Czy SIP zrewolucjonizuje branżę?

Dom rodzinny w dwa tygodnie

Domy budowane z płyt SIP wciąż nie są w naszym kraju popularne. Technologię tę wykorzystuje się najczęściej w sytuacjach, kiedy trzeba budować szybko – np. w przypadku osób poszkodowanych przez powódź czy pożary. Fakt, że technologia ta jest bardzo tania, sprawia również, że jest wykorzystywana do budowy budynków socjalnych. Wciąż jednak jeszcze nie decydujemy się na budowę takiego domu, by zamieszkać w nim na stałe. Zupełnie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie ten sposób budowy jest niezwykle popularny i chętnie wykorzystywany.