fbpx

Daszek nad drzwi – jaki wybrać?

Daszek nad drzwi – jaki wybrać?

Daszek nad drzwiami powinien – oprócz elementu praktycznego, czyli ochrony przed warunkami atmosferycznymi – posiadać również funkcję dekoracyjną. To bez wątpienia dwie najważniejsze wytyczne, którymi powinniśmy się kierować podczas jego wyboru. Przecież nikt z nas nie chce, aby daszek został porwany przez silny wiatr, albo oszpecał nasze drzwi i dom. Jak więc dokonać odpowiedniego wyboru, aby zachować powyższe wskazówki? Zapraszam do lektury.

Po pierwsze – zwróć uwagę na materiał

Daszek nad drzwi – jaki wybrać?

Najważniejszym elementem w wyborze odpowiedniego daszka nad drzwi jest jego struktura. Jeśli ma on nas chronić przed deszczem, porywistym wiatrem lub śniegiem, powinien być wykonany z odpowiedniego materiału. Na rynku jest bardzo wiele dostępnych produktów. Jak więc wybrać ten najbardziej odpowiedni? Kluczowym czynnikiem jest dopasowanie go do naszego budynku. Jeśli posiada on nowoczesną elewację, to najlepiej wkomponować do niego daszek wykonany ze szkła. Przy produkcji takiego typu daszków producenci najczęściej używają grubego hartowanego szkła, wzmocnionego specjalną folią. Efekt montażu takiego zadaszenia to połączenie nowoczesności z prostotą.

Szklany daszek nie jest jednak jedyną opcją. Jeśli posiadamy drewniany dom, zamontowanie szklanego dachu nie będzie miało najmniejszego sensu. W takich wypadkach producenci proponują naturalne zadaszenia, wyprodukowane między innymi z drewna. W prosty sposób skomponują się z naszym budynkiem i zapewnią ochronę. Jednak to nie wszystko. Na rynku dostępne są również daszki nad drzwi wyprodukowane z pleksi, aluminium czy znanego z wysokiej wytrzymałości poliwęglanu. Tak jak w dwóch poprzednich wypadkach, tu również przy zakupie warto kierować się dopasowaniem daszka do naszej elewacji. Na koniec koniecznie trzeba spojrzeć na gwarancję oraz certyfikaty CE.

Po drugie – wybierz kształt i sposób montażu

Daszek nad drzwi – jaki wybrać?

Daszek nad drzwi oprócz kluczowych elementów takich jak dopasowanie do naszego budynku i materiału, z którego jest wykonany, powinien posiadać również odpowiedni kształt. W tym wypadku warto kierować się kwestią gustu i odpowiedniej oceny. Na rynku znajdziemy daszki klasyczne, proste, łamane czy łukowe. Wszystkie inaczej skomponują się z naszym domem. W takim wypadku warto pamiętać o jednej rzeczy. Daszek ma być subtelnym dodatkiem. Taki, zbytnio rzucający się w oczy, spowoduje wrażenie kiczu, którego chcemy uniknąć.

Ostatnim ważnym elementem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze naszego zadaszenia, jest sposób jego montażu. Na rynku dostaniemy daszki, które możemy zamontować samodzielnie, jak i takie, które będą wymagały od nas skorzystania z usług profesjonalisty. W tym wypadku kwestia wyboru zależy od zasobności naszej kieszeni. Ekipa z pewnością obciąży nasz budżet i tu warto się zastanowić czy nie lepiej przeznaczyć tę kwotę na samo zadaszenie, wybierając droższe i solidniejsze. Natomiast daszki do samodzielnego montażu, posiadają przejrzystą instrukcję obsługi, która ma nam pomóc w samodzielnym montażu. W tym wypadku po raz kolejny decydują kwestie indywidualne.