fbpx

Czym charakteryzuje się dobry sejf do domu? Sprawdź

Czym charakteryzuje się dobry sejf do domu? Sprawdź

Dla wielu osób posiadanie sejfu w domu to abstrakcja, coś zupełnie niepotrzebnego i nie przynoszącego żadnych korzyści. Na szczęście wśród społeczeństwa zaczyna budować się coraz większa świadomość i więcej osób decyduje się na zakup tego bardzo przydatnego urządzenia. W każdym mieszkaniu znajdują się jakieś kosztowności czy też ważne dla domowników pamiątki lub przedmioty, które warto chronić przed złodziejami, którzy nie zawsze są obcą osobą z zewnątrz, ale czasami też bliskimi znajomymi. Solidny sejf okazuje się  być bardzo skuteczną ochroną przed zniknięciami lub zwykłymi zniszczeniami. 

Czym charakteryzuje się dobry sejf do domu? Sprawdź

Dobry sejf do mieszkania możne przechowywać tak naprawdę wszystko – gotówkę, dokumenty, papiery wartościowe czy cenne przedmioty. Jest to gwarancja bezpieczeństwa, bowiem chronią one nie tylko przed kradzieżą, ale także przed zalaniem, pożarem czy zgubieniem. Podczas dokonywania wyboru kluczowym aspektem musi być to jak dużą ochronę on gwarantuje. Warto zwrócić nie tylko uwagę na klasę bezpieczeństwa, ale także na stopień odporności, który daje bardzo dużo bezpieczeństwa i dzięki niemu nie trzeba się martwić o ważne dla nas przedmioty. Trzeba także pamiętać, aby kupować sejfy ze sprawdzonego źródła, które posiadają wszystkie istotne certyfikaty. 

Czym charakteryzuje się dobry sejf do domu? Sprawdź

Najlepsze są oczywiście te najbardziej popularne sejfy z elektronicznym szyfrem. Jednak przy tak pomocnym przedmiocie warto się pokusić o troszkę większy wydatek i zdecydować  się na model z podwójnym zabezpieczeniem, czyli na przykład z zamkiem bądź też odciskiem palca. Jest to bardzo ważne, gdyż osoba, która dobrze nas zna może bardzo łatwo odgadnąć szereg czterech cyfr, ale tak samo jest w przypadku osoby obcej, może jej się po prostu poszczęścić. Dodatkowe zabezpieczenie wprawi złodzieja w osłupienie i prawdopodobnie nie będzie próbował otworzyć zamka, gdyż czas będzie działał na jego niekorzyść. W przypadku czytnika linii papilarnych niemożliwym jest, aby obca osoba w jakikolwiek sposób zdołała przejść takie zabezpieczenie. Jest ono coraz bardziej popularne i wykorzystywane w wielu urządzeniach – idealnym przykładem na to są smartfony. 

Czym charakteryzuje się dobry sejf do domu? Sprawdź

Dostępne na rynku sejfy produkowane są w różnych wariantach, w zależności od miejsca i sposobu montażu, funkcjami oraz przeznaczeniem. Są one także w zróżnicowanych wymiarach od bardzo małych, na przykład na paszport czy biżuterię, po bardzo obszerne do których zmieści się broń czy cenne dzieła sztuki. Decydując się na nabycie tego przedmiotu trzeba także, uprzednio, znaleźć odpowiednie miejsce, o którym nikt się nie dowie i dobrać do niego odpowiedni model. Wyodrębnić można trzy najpopularniejsze. Jednym z nich jest oczywiście sejf ścienny. Wybierając jednak taki trzeba liczyć się z tym, że konieczne będą zmiany w mieszkaniu i niewielki remont, gdyż trzeba wykuć w ścianie specjalne miejsce. Jest jedno z oczywistych rozwiązań przez co może wydawać się niezbyt bezpieczne, jednak gdy zostanie zakryty dużym obrazem, szafką czy regałem z pewnością nie zostanie odkryty przez żadnego włamywacza. Kolejnym z równie dobrych rozwiązań jest sejf podłogowy. Nikt nie wpadnie na to aby podczas rabunku skuwać podłogę, a nawet jeśli przeszłoby to złodziejowi przez myśl to zwyczajnie nie miał by na to czasu, gdyż w każdej chwili ktoś może wrócić do domu, sąsiedzi mogli wezwać policję, bądź mogłaby przyjechać ochrona – jest to dla nich zbyt ryzykowne  posunięcie. Ciekawy jest także sejf meblowy. Upodabnia się on do wyglądu mebla, na przykład przybierając kształt książki i idealnie wkomponowując się do domowej biblioteczki. Jest on jednak z reguły niewielki, dlatego też można w nim przechowywać jedynie ważne dokumenty, gotówkę oraz biżuterię. Nie zmieszczą się  w nim żadne inne cenne przedmioty. Jest on dedykowany dla osób, które nie posiadają zbyt dużo wartościowych rzeczy. Podczas montowania trzeba także pamiętać o tym, że mocowanie jest najważniejsze. Sejf nie może być po prostu położony, gdyż każdy włamywacz po prostu go wyniesie i wyjmie zawartość już poza mieszkaniem. Zamurowanie go w podłodze czy też ścianie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż nawet jeśli ktoś go znajdzie nie będzie w stanie go w żaden sposób wyjąć. Wymagałoby to burzenia ściany co jest zbyt ryzykowne. 

Czym charakteryzuje się dobry sejf do domu? Sprawdź

Wybierając miejsce na sejf należy przestrzegać kilku, bardzo istotnych restrykcji. Najważniejsze jest aby nie rzucał się w oczy, gdyż może to pobudzać wyobraźnię, a także chęć włamania się do niego. Jednocześnie miejsce zainstalowania sejfu musi być łatwo dostępne, aby każdy domownik mógł swobodnie wyciągnąć z niego przedmiot, którego potrzebuje. Musi także umożliwiać odpowiednie zamontowanie sejfu, dlatego nie może to być ścianka działowa, która jest zbyt cienka. Nie powinno się także znajdować w pobliżu żadnych rur ani przedmiotów łatwopalnych. Mimo, że wiele modeli ma gwarancję ochrony w przypadku pożaru lub powodzi, jednak lepiej nie wystawiać go na podobną próbę, by nie stracić żadnego cennego przedmiotu. I najważniejsze – nikomu spoza domowników nie można o nim wspominać, ponieważ może się to okazać bardzo zgubne.