fbpx

Czy lampy stojące sprawdzą się w biurze home-office? Podpowiadamy!

Czy lampy stojące sprawdzą się w biurze home-office? Podpowiadamy!

Pandemia, która na świecie jest już od ponad roku, przyniosła wielu osobom duże trudności i to nie tylko zdrowotne. Całe życie przeniosło się do domu, przez co każdy spędza w nim niezwykle dużo czasu. W wielu przypadkach, jeśli tylko była możliwość, do wnętrz mieszkań przeniesiona została także praca. Bardzo dużo osób, wolne pokoje zaczęło przerabiać na biuro, czyli tak zwane home-office. Urządzanie tego pomieszczenia może wydawać się z pozoru bardzo łatwe, jednak jeśli  nadchodzi czas na realizację tego zadania pojawiają się trudności. Okazuje się, że nie tylko biurko, fotel oraz komputer są w nim potrzebna. Najważniejsze jest w nim oświetlenie. To właśnie ono wspiera chęć do pracy, dba o wzrok, a odpowiednio dobrana barwa oświetlenia może także wspomagać pracę umysłu i pobudzać kreatywność. Samo oświetlenie główne, które było zainstalowane w pokoju już wcześniej, na pewno nie spełni wszystkich, bardzo ważnych funkcji. Szczególnie w godzinach wieczornych, wzrok będzie się przy nim bardzo męczył, a praca nie będzie wykonywana z przyjemnością i nie będzie wystarczająco produktywna. 

Czy lampy stojące sprawdzą się w biurze home-office? Podpowiadamy!

Dużym zaskoczeniem dla wielu osób, które decydują się na urządzanie tego wnętrza, może okazać się to, że idealnie sprawdza się w nim lampa podłogowa. Jednak sama ta informacja z pewnością nie wystarcza. Mogą pojawiać się pytania – gdzie ją ustawić? W jaki sposób ją ustawić? Nie jest to nic trudnego. W home-office bardzo dobrym zabiegiem jest stworzenie sobie tak zwanego kącika relaksacyjnego. Może w nim stanąć niewielka, ale jednocześnie bardzo wygodna sofa lub duży i komfortowy fotel z podnóżkiem, oraz właśnie wspomniana lampa. Trzeba pamiętać, że krótkie przerwy w pracy są bardzo ważne, ponieważ odświeżają umysł i wspierają późniejsze rozmyślanie. Lampa stojąca umili czas spędzony na odpoczynku, ale także będzie dekoracją. Odpowiednio dobrana doda wnętrzu charakteru i na pewno będzie się w nim wyjątkowo prezentowała. 

Czy lampy stojące sprawdzą się w biurze home-office? Podpowiadamy!

Lampka stojąca do salonu to świetne oświetlenie uzupełniające, nie tylko w pokoju dziennym. W home-office może także idealnie zastąpić lampkę na biurko. Ustawiona blisko miejsca pracy idealnie oświetli całą jego przestrzeń. Znacznie ułatwi pracę wieczorami lub późnymi popołudniami, kiedy za oknem jest już ciemno. Dodatkowo oświetli ona nie tylko biurko wraz z komputerem, ale także całe pomieszczenie. Jeśli jest ono niewielkiego metrażu, lampa podłogowa wraz z oświetleniem głównym idealnie będą się uzupełniać i bardzo dobrze oświetlą całe wnętrze. Ponadto lampa stojąca idealnie udekoruje przestrzeń pracy. Sprawi, że nie będzie ono miejscem kojarzonym tylko i wyłącznie z pracą, czyli koniecznością przebywania w tej przestrzeni, ale swoim wyglądem wprowadzi domową atmosferę, dzięki czemu osoba przebywająca w tym pokoju przez większość dnia, będzie czuła się w nim swobodnie i bardzo przyjemnie. 

Czy lampy stojące sprawdzą się w biurze home-office? Podpowiadamy!

Bardzo często pojawia się także pytanie – Jaka lampa będzie pasowała do domowego biura?Wszystko, w głównej mierze, zależy od tego w jakim stylu zostało zaaranżowane jego wnętrze. Ma to duże znaczenie, ponieważ lampa z pięknie zdobionym abażurem, sprawdzi się jedynie we wnętrzu klasycznym. W stylu nowoczesnym należy postawić na minimalizm. Wszelkie zdobienia, na pewno nie będą się tam dobrze wpasowywały, co dla wielu osób może okazać się dużym utrudnieniem. W przypadku, gdy nie mamy pewności co do wyboru najlepiej zdecydować się na zakup lampki stojącej czarnej. Jest to model, który bardzo dobrze wpasuje się do każdego rodzaju wnętrz.