fbpx

Czy kosze cargo to nowy must-have Twojego mieszkania? Przekonaj się

Czy kosze cargo to nowy must-have Twojego mieszkania? Przekonaj się

Kuchnia jest miejscem, które musi być najbardziej funkcjonalne ze wszystkich. Przygotowywanie posiłków wymaga częstego sięgania do szafek po różne przedmioty lub produkty, co może wprowadzać w frustrację. Dzięki temu, że świat idzie cały czas do przodu, a postępy widać na każdym kroku, można sobie cały czas ułatwiać życie i funkcjonowanie. Idealnym przykładem na to są kosze cargo, które cały czas zyskują na popularności i ułatwiają korzystanie z szafek. 

Czy kosze cargo to nowy must-have Twojego mieszkania? Przekonaj się

Kosze cargo to system, który przy otwieraniu szafek wysuwa wszystkie szuflady bądź półki. Dzięki temu zyskujemy szybki i łatwy dostęp do każdego przedmiotu znajdującego się wewnątrz. Znacznie ułatwia to codzienne czynności i chroni przed stresem związanym z długimi poszukiwaniami potrzebnej rzeczy. Montowane są one zazwyczaj w meblach projektowanych na wymiar, aby wykorzystać każde, nawet trudno dostępne miejsce w meblach. Szafki z systemem cargo są bardzo ekonomiczne i eleganckie, oraz co najważniejsze pozwalają na dobre zagospodarowanie wolnej przestrzeni. 

Czy kosze cargo to nowy must-have Twojego mieszkania? Przekonaj się

Kosze cargo bardzo często montowane są w wysokich szafkach. Za ich pomocą można stworzyć niewielką spiżarnię nawet w bardzo małej kuchni. Posiadają one możliwość przymocowania na różnych wysokościach, dzięki czemu łatwo można je dostosować do produktów lub przedmiotów, które będą tam przechowywane. Ponadto szafka z systemem cargo znacznie ułatwia odnajdowanie wszystkiego, w często obszernych szafkach. Dzięki nim można ciekawie ozdobić  kuchnię i jednocześnie nadać jej bardzo dużo funkcjonalności i wygody. Na przykład przyprawy są często wrzucane do szafek w opakowaniach, przez co mogą się wysypywać, ale także „ukrywać się” między produktami. Można jednak znaleźć dedykowane systemowi cargo pojemniczki. Są one odpowiedniej wielkości, aby nie wypadały i nie przewracały się. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które także znacznie ułatwia znajdywanie przypraw.

Jeśli posiadamy już system cargo w mieszkaniu trzeba pamiętać, że nie wolno go przeciążać. Zazwyczaj ma on udźwig do około 150 kilogramów, jednak powinno się uważać, gdyż nadmiar produktów może uszkodzić prowadnice, a co za tym idzie – cały system będzie do wymiany. 

Czy kosze cargo to nowy must-have Twojego mieszkania? Przekonaj się

Ciekawe jest również to, że można wykorzystać je nie tylko w kuchni, ale również w łazience. W niej również przechowywane jest wiele przedmiotów. Szczególnie kobiety mają ogromną ilość kosmetyków, urządzeń do stylizacji włosów. Kosze cargo są świetnym rozwiązaniem, gdyż łazienki są zazwyczaj niewielkie i ciężko ustawić w nich tyle szafek ile w rzeczywistości jest potrzebne, a wiadomo, że przedmioty sanitarne są niezbędne i zajmują sporo miejsca. Wymiary szafek można dostosować pod kątem ilości wolnego miejsca w pomieszczeniu, ale dzięki cargo zyskamy o wiele więcej miejsca niż mogłoby się na początku wydawać. Pomoże on wykorzystać  dosłownie każdy wolny centymetr, doda poręczności i funkcjonalności, które w łazience są także niesamowicie potrzebne i pomocne. Jednak decydując się na montaż szafek, trzeba dokładnie sprawdzić czy materiał z którego są wykonane, jest dostosowany do użytku w łazience, gdyż są panuje tam wilgoć i przedmioty łatwiej mogą ulec zniszczeniu.  Te przeznaczone do użytku w łazience są pomalowane specjalną farbą, lub też są wykonane z plastiku. System cargo idealnie sprawdzi się zarówno w małej jak i w dużej łazience. W większej, być może, nie jest konieczny do zorganizowania dodatkowej przestrzeni, jednak z pewnością będzie przydatny w utrzymaniu ładu i porządku. Dzięki temu, że jest on regulowany, można ustawić go wg wysokości różnych przedmiotów, które przechowywane są w łazience. Szafki te zapewniają także łatwy dostęp do ręczników czy proszku do prania, które zazwyczaj znajdują się w ciężko dostępnych miejscach zwykłych szafek. Jedną z szafek można przeznaczyć także jako kosz na pranie. Brudne ubrania nie będą znajdowały się w widocznym miejscu, a pani domu będzie miała do niego świetny dostęp.

Czy kosze cargo to nowy must-have Twojego mieszkania? Przekonaj się

Coraz częściej szafki z systemem cargo wykorzystywane są w praktycznie wszystkich meblach. Świetnie sprawdzają się jako miejsce na buty, ułatwiając przy tym dostęp do każdej pary znajdującej się w przedpokoju. Są też godnym następcą szuflad na bieliznę i działają na bardzo podobnej zasadzie, ale także można w nich przechowywać na przykład dokumenty. 

System cargo staje się coraz popularniejszy i coraz chętniej wykorzystywany zarówno w domach jak i mieszkaniach. Ma jednak wadę, która dla niektórych może być zbyt duża. Mianowicie ich cena jest dosyć wysoka. Oczywiście jest ona uzależniona od ilości i wielkości systemu. W małych szafkach wynosi ona około kilkuset złotych, natomiast w dużych i skomplikowanych miejscach może to kosztować nawet ponad tysiąc złotych. Ponadto, aby odpowiednio spełniał on swoją funkcję, meble muszą być wysokiej jakości, a drzwiczki powinny posiadać system cichego domykania, który również musi być profesjonalny. Może się wydawać, że jest to duży wydatek, jednak jest on wart swojej ceny i z pewnością ułatwia codzienne funkcjonowanie.