Co zrobić, aby twoje wnętrza wyglądały na większe?

Jasne odcienie i spójna kolorystyka

Jeśli wnętrza w twoim domu lub mieszkaniu są stosunkowo niewielkie, musisz zapomnieć o ciemnych kolorach ścian. O wiele lepiej sprawdzają się jasne pastelowe odcienie, szarości oraz klasyczna, pasująca do wszystkiego biel. Jasne ściany sprawiają, że pomieszczenia wyglądają na większe. Co ważne, warto wybrać jeden podstawowy kolor i używać go we wszystkich pomieszczeniach. Nie musi to bowiem wcale oznaczać nudy i monotonii. Poza przewodnim motywem (np. białymi ścianami) możesz bowiem wykorzystywać intensywne kolory w postaci dodatków czy dekoracji.

Nowoczesne meble

Częstym błędem osób, które posiadają małe domy lub mieszkania, jest korzystanie z ciężkich, zastawiających ściany mebli. To błąd, który znacząco zmniejsza dostępną powierzchnię. Niewielkie komody, nowoczesne meble modułowe, które mogą jednocześnie pełnić kilka funkcji – to rozwiązania, dzięki którym w twoim domu od razu zrobi się bardziej przestronnie.

Postaw na lustra

Nic tak doskonale nie powiększa wnętrz jak lustra. Dodając głębi naszemu mieszkaniu sprawiają, że wydaje się ono znacznie większe, niż w rzeczywistości. Nie bój się więc stosować ich w dekoracji wnętrz – nie tylko w pomieszczeniach, w których znajdują się zwyczajowo (a więc w sypialni, łazience, czy przedpokoju), ale również np. w salonie.

Tego unikaj

Bardzo często wnętrza naszych mieszkań wyglądają na małe, ciemne i ponure z powodu błędów aranżacyjnych, które popełniamy. Jednym z nich jest mieszanie ze sobą różnych wzorów i kolorów. Kolejnym ciężkie zasłony w oknach, które sprawiają, że pomieszczenia stają się zacienione. Należy również unikać bałaganu i rozgardiaszu. Jest on bowiem znacznie bardziej widoczny właśnie w małych pomieszczeniach. Jeśli wszystko w twoim domu będzie miało swoje miejsce – dostępna powierzchnia będzie prezentować się znacznie lepiej.

Jak widzisz, bez większego problemu możesz sprawić, że wnętrze twojego domu lub mieszkania stanie się nie tylko większe, ale również bardziej komfortowe i funkcjonalne. Co więcej, wprowadzenie tych zmian nie wymaga od ciebie dużych nakładów finansowych. Warto więc wcielić je w życie.

Powiązane wpisy