fbpx

Co charakteryzuje dobre lustro w domu? Sprawdź!

Co charakteryzuje dobre lustro w domu? Sprawdź!

Lustro to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów w mieszkaniu. Niegdyś spotykane było jedynie w łazienkach, teraz idealnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Jest to jeden z przedmiotów, który nie tylko dobrze pełni swoją funkcję, ale także może posłużyć jako element dekoracyjny oraz uzupełniający wnętrze. Za jego pomocą można także, w świetny sposób, powiększyć optycznie niewielki salon czy też malutki przedpokój lub też doświetlić pomieszczenia. Może się wydawać, że wybór lustra jest prosty i oczywisty, jednak okazuje się, że może on być nieco problematyczny. W sprzedaży są modele o różnych wielkościach, kształtach czy designie. Podczas zakupu trzeba pamiętać, że musi ono pasować do aranżacji domu i dobrze z nią współgrać. 

Co charakteryzuje dobre lustro w domu? Sprawdź!

Na pewno każdy zwrócił kiedyś uwagę na to, że w dwóch różnych lustrach prezentuje się zupełnie inaczej, mimo tego, że odbicia dzieliło zaledwie kilka minut. Odpowiedzialny za to jest nie nasz wizerunek, a barwy lustra. Każda z nich może przedstawiać wszystko zupełnie inaczej niż jest w rzeczywistości. Najlepszym przykładem na to mogą być lustra zamontowane w sklepowych przymierzalniach lub w salonach fryzjerskich. Po powrocie do domu często okazuje się, że wyglądamy zupełnie inaczej niż przeglądając się właśnie tam. Jest to spowodowane tym, że niektóre z nich mogą być barwione. Można rozróżnić kilka kolorów – srebrne, czyli bezbarwne, brązowe, złote, białe, zielone, grafitowe oraz niebieskie. Najlepiej oddające rzeczywistość są oczywiście lustra bezbarwne. W pełni oddają prawdziwy wizerunek, dlatego też najczęściej stosowane są w łazienkach oraz sypialniach. Lustra barwione to świetne elementy dekoracyjne, jednak trzeba wziąć po uwagę to, że nie pokażą w pełni realizmu, dlatego też nie powinno się ich stosować w miejscach, w których dopracowujemy wygląd. 

Co charakteryzuje dobre lustro w domu? Sprawdź!

Kolejny ważny element to oczywiście rozmiar, kształt oraz elementy dekoracyjne, na przykład rama. Należy dokładnie dopasowywać je do miejsca, w którym będzie ono zawieszone. Elementy ozdobne  muszą być w pełni dostosowane do stylu, w jakim zostało zaaranżowane pomieszczenie. Trzeba pamiętać, że lustro musi idealnie współgrać i jednocześnie spełniać swoje funkcje. Jeśli chcemy optycznie powiększyć wybrane miejsce, warto zdecydować się na obszerne lustro, które odbije większość lub wszystkie przedmioty znajdujące się w wybranym miejscu. Świetnym rozwiązaniem które można zastosować w sypialni, jest także zawieszenie luster na całym suficie. Dzięki temu będzie się ona wydawała wyższa oraz pojemniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku powinno się zastosować modele, które można zawiesić w poziomie. Pionowe mogłyby utrudnić uzyskanie tego efektu. Perfekcyjnie sprawdzą się lustra zawieszone na ścianie. Istotne jest również to, żeby były one gładkie, bez ram czy dodatkowych zdobień, ponieważ takie dodatki najczęściej służą jedynie dekoracji i nie ułatwiają stworzenia oczekiwanego efektu. 

Co charakteryzuje dobre lustro w domu? Sprawdź!


Nie można jednak zapominać, że lustra mogą mieć także funkcje dekoracyjne i coraz częściej są właśnie do tego przeznaczane. Aby kupić odpowiednie, należy przede wszystkim ustalić w jakim stylu zaaranżowane jest pomieszczenie, w którym się znajdzie. Często jest to salon bądź garderoba. Lustra takie mają najczęściej piękne i oryginalne ramy, co może nadać charakteru, klasy i elegancji. Odpowiednio dobrane lustro dekoracyjne nieznacznie powiększy przestrzeń i przede wszystkim wprowadzi do niej blaski i światła. Trzeba jednak mieć na uwadze, że może nieco zniekształcać rzeczywistość, gdyż jego podstawowym zadaniem jest dekoracja pomieszczenia.

Powiązane wpisy