fbpx

Biurko, jak wybrać odpowiednie i nie popełnić błędu?

Biurko, jak wybrać odpowiednie i nie popełnić błędu?

Wybór odpowiedniego biurka nie jest prostą decyzją. Pod uwagę należy brać wiele czynników, takich jak rozmiar blatu, wysokość biurka, ilość szuflad oraz styl. Biurko służy jako miejsce do pracy i nauki, więc musi być funkcjonalne i wygodne. Kierując się tylko wyglądem biurka, można popełnić błąd i wybrać mebel, który nie będzie wygodny. W obecnych czasach, kiedy dużo ludzi pracuje zdalnie, wybór biurka to jeszcze bardziej odpowiedzialne zadanie. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, wybierając biurko i co zrobić, aby cieszyć się z wygody i funkcjonalności przez długie lata. Najważniejszą cechą biurka powinna być przede wszystkim jego ergonomiczność. Jest to kluczowy element, ponieważ zwykle przy biurku spędzamy kilka godzin. Oprócz tego ważny jest także jego design, ponieważ biurko to element przyciągający wzrok, ze wglądu na swoje rozmiary.

Biurko – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Biurko, jak wybrać odpowiednie i nie popełnić błędu?

Wybierając biurko należy przede wszystkim zastanowić się do czego będziemy go używać. Biurko dla dziecka w wieku szkolnym, będzie różnić się od biurka potrzebnego do pracy. Jeżeli na biurku będzie stał komputer, to należy wybrać blat odpowiedniej wielkości, żeby bez problemu zmieścił się na nim monitor oraz inne akcesoria komputerowe, oraz zostało miejsce na inne elementy, takie jak np. notes. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest wysokość biurka. Wysokość powinna być tak dobrana, aby siedząc przy biurku można było bez problemu oprzeć na nim ręce. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością blatu, które “rośnie” wraz z naszym dzieckiem. Rozmiar blatu ma także kluczowe znaczenie. Po pierwsze, pod uwagę musimy wziąć rozmiar pomieszczenia, ponieważ biurko nie powinno go przytłoczyć. Po drugie, blat biurka powinien mieć taki rozmiar, aby bez problemu można było wykonywać wszystkie czynności związane z pracą czy nauką. Dla osób korzystających z komputera przydatna może okazać się specjalna nadstawka, dzięki której komputer ustawiony jest na odpowiedniej wysokości. To rozwiązanie pozwala także na zaoszczędzenie miejsca. Dla osób, które lubią mieć biurko utrzymane w minimalistycznym stylu i do pracy potrzebują tylko laptopa, dobrym rozwiązaniem są delikatne biurka bez szuflad. Takie biurko nie przytłoczy pomieszczenia, dlatego można je także wstawić w kawalerce, aby wydzielić przestrzeń do pracy, bez wprowadzania chaosu. Dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca do organizacji notatek i dokumentów, dobrze sprawdzają się biurka z szufladami lub osobno dokupiona szafka z szufladami, na kółkach. Taką szafkę łatwo można przestawiać w zależności od potrzeb. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest biurko narożne, które można idealnie wkomponować w róg pomieszczenia. Biurka w kształcie litery L zapewniają więcej miejsca niż standardowe biurka, więc dobrze sprawdzą się w pokoju nastolatka, gdzie trzeba wygospodarować miejsce do nauki oraz miejsce na komputer.

Jakie krzesło do biurka wybrać?

Biurko, jak wybrać odpowiednie i nie popełnić błędu?

Wybór krzesła do biurka to równie ważna kwestia jak wybór samego biurka. Powinno być wygodne, a przede wszystkim ergonomiczne. Krzesła do biurka mogą być regulowane, co pozwala na dopasowanie się do każdego użytkownika. Dla osób, które spędzają przy biurku kilka godzin dziennie lepszym rozwiązaniem może być fotel do biurka. Jest on większy i bardziej wygodny niż krzesło, a dodatkowo często posiada zagłówek, który chroni odcinek szyjny kręgosłupa. Fotel do biurka jest zwykle obrotowy, co zwiększa jego wygodę. Wybierając fotel na kółkach, warto dokupić specjalną matę chroniącą podłogę przed zarysowaniami, żeby móc używać tego typu fotel bez obaw. Warto aby krzesło do biurka wyposażone było w podłokietniki, co znacznie zwiększy komfort użytkowania. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając fotel do biurka? Warto, aby mógł się odchylać, co daje wytchnienie kręgosłupowi podczas siedzenia oraz regulowane siedzisko. Jeżeli spędzamy przy biurku mało czasu, możemy zdecydować się na bardziej designerskie siedzenie. W małych pomieszczeniach dobrze prezentują się krzesła wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego, które dodają lekkości i nowoczesności.

Jaki kolor biurka wybrać?

Biurko, jak wybrać odpowiednie i nie popełnić błędu?

Kolor biurka to także ważny element podczas wybierania idealnego mebla. Do wyboru mamy biurka drewniane z zachowanym eleganckim rysunkiem drewna. Takie biurka pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i utrzymanych w klasycznym stylu. Drewno jako materiał ponadczasowy zawsze dobrze się prezentuje. Warto jednak pamiętać, aby odcień drewna dobrać do pozostałych mebli w pokoju. Popularne ostatnio są biurka białe, które cechują się ogromną uniwersalnością. Białe biurka pasują do większości pomieszczeń i dodatkowo je rozjaśniają. Białe biurka dobrze dopełniają pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim. Dodatkowo białe biurko to dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka i nastolatka, ponieważ jest ponadczasowe i nie wyjdzie w mody. Jeżeli zależy nam na odnowieniu naszego biurka to warto postawić na budżetowe rozwiązanie, jakim jest okleina do mebli. Do wyboru mamy ogromną różnorodność wzorów i kolorów, dlatego z pewnością wybierzemy coś dla siebie lub naszego dziecka. Bardzo modne ostatnio są także biurka metalowe. Z pewnością spodobają się tym, którzy lubią minimalistyczne, proste formy i loftowy wystrój. Aby biurka metalowe nie wyglądały tak surowo, warto zdecydować się na połączenie metalowego stelażu z drewnianym blatem i półkami. Czarny metal piękne podkreśli klasyczny rysunek drewna. Wybór biurka zależy od naszych preferencji oraz oczekiwań jakie mamy wobec tego mebla. Warto przeanalizować ile godzin dziennie spędzamy przy biurku oraz do czego go używamy, aby wybrać model, który idealnie spełni nasze oczekiwania. Wybierając biurko warto postawić na ergonomiczność i wygodę użytkowania. Oprócz funkcjonalności, biurko powinno także być estetyczne i pasować do reszty pomieszczenia.