Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

Baterie łazienkowe stojące

Nie ma łazienki bez umywalki czy wanny, a zarówno umywalka, jak i wanna, nie obejdą się bez baterii łazienkowej – mocowanej na ścianie czy po boku umywalki albo wanny. Na rynku dostępne są obecnie zarówno produkty mocowane bezpośrednio w formie stojącej, jak i na ścianach, w związku z czym do instalacji możesz wykorzystać choćby sanitariat ceramiczny (nawet bez specjalnego otworu).

Baterie łazienkowe stojące

Klasyczna bateria łazienkowa stojąca

Jak się okazuje, bateria to podstawa wyposażenia każdego pomieszczenia tego typu. To ona gwarantuje dostęp do bieżącej wody, dzięki czemu możliwe jest mycie rąk, zażywanie prysznica czy wykonywanie najprostszych codziennych czynności higienicznych. Z tych prostych powodów nie sposób wyobrazić sobie funkcjonalne wyposażenie łazienkowe bez produktu tego typu.

Choć mogłoby się wydawać, że wybór idealnej baterii łazienkowej typu stojącego nie jest trudny, nic bardziej mylnego! Zanim przystąpisz do zakupów, zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Po drugie, weź pod uwagę design Twojego wymarzonego pomieszczenia łazienkowego i z szerokiej oferty baterii na rynku wybierz model, który wpasuje się w całą aranżację! Pamiętaj, że łazienka powinna zachować jednolity styl i spójny design, dlatego w szerszej perspektywie warto zdecydować się na cały zestaw baterii pochodzących z jednej kolekcji – dzięki temu wanna, prysznic i umywalka będą ze sobą współgrały. Jeśli całość będzie prezentować się efektownie, a Twoja łazienka będzie wyglądała niczym z najnowszego katalogu, będziesz zadowolony z dokonanego wyboru!

Bateria łazienkowa stojąca – modele

Ogólnie rzecz biorąc, produkty w tej kategorii są obecnie dostępne w wersjach mieszakowych lub pokrętłowych. Wybór rozwiązania takiego jak bateria łazienkowa (stojąca czy naścienna) zależy od Twoich indywidualnych rozwiązań przyjętych w łazience – możesz przebierać w kolorach, kształtach i parametrach technicznych, dopasowując funkcjonalność produktu do estetyki wnętrza. Obecnie dostępne są różne warianty kolorystyczne – popularne są przede wszystkim modele imitujące różne metale, z czego najpopularniejsze są wersje chromowane, czyli błyszczące srebrne. Podobny kolor, lecz dużo droższy, to kolor stali lub niklu (dostępny w wersji satynowej lub błyszczącej). Kolory typu złoty i mosiężny również cieszą się sporym zainteresowaniem. Zasada jest prosta – odcień baterii warto dopasować do zastosowanej w pomieszczeniu mozaiki lub płytek, a więc ogólnie pojętej aranżacji.

Hitem ostatnich sezonów są modele w żywych, oryginalnych kolorach. Choć standardowo producenci oferują klasyczne baterie w kolorze białym, czarnym czy grafitowym, na rynku dostępne są warianty w pięknych barwach czerwieni czy zieleni. Ponadto kosztowną nowością są produkty w odcieniach pastelowych, które są warte swojej ceny – poza wyjątkową funkcjonalnością pięknie ożywią łazienkę i nadadzą jej designerski wygląd. Warto podkreślić, że najtrwalsze baterie łazienkowe stojące zostały wyposażone w głowicę ceramiczną. Ich cena – nierzadko dość wysoka – jest zawsze odpowiednikiem jakości i trwałości. Im niższy koszt, tym mniejsza trwałość produktu.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!