fbpx

Preparaty chemiczne do centralnego ogrzewania (c.o.)

Koncentraty – utrzymaj wodę w odpowiedniej temperaturze

Skąd bierze się ciepło? Grzejnik pobiera je ze znajdującej się wewnątrz nagrzanej wody. Ciecz przepływa sprawnie między rurami oraz kaloryferami. Jaka jest w tym rola koncentratu? Dba on o to, aby woda nie zamarzła ani nadmiernie się nie przegrzała. Za pomocą koncentratów powstają płyny niskokrzepnące. Obecność takiego preparatu chroni układ grzewczy również przed ewentualną korozją. Można stosować go też w systemie klimatyzacji.

Inhibitory – ochrona i pełna efektywność

Systemy grzewcze, a w zasadzie ich poszczególne elementy, narażone są na różnego rodzaju zjawiska chemiczne, w tym na korozję. Może to okazać się zabójcze dla całej instalacji i doprowadzić do poważnych, skomplikowanych awarii różnych podzespołów. Dzięki zastosowaniu inhibitora możemy znacznie zminimalizować ryzyko takich zjawisk. Preparat ten zabezpiecza również przed osadzaniem się kamienia i wzmaga efektywność działania systemu, dlatego to doskonały środek konserwacyjny dla centralnego ogrzewania.

Nieinwazyjny uszczelniacz

Gdy tylko dostrzeżemy chociażby minimalne przeciekanie rur lub podłączeń, należy niezwłocznie podjąć odpowiednie kroki, by zdusić problem już w jego zalążku. Stosując specjalny uszczelniacz do centralnego ogrzewania, nie musimy demontować żadnych elementów układu, by skutecznie usunąć niewielkie przecieki. Uszczelniacz nie zawiera środków klejących ani zapychających, zwiększa jedynie powierzchniowe napięcie wody i tym samym blokuje kolejne wycieki.

Jak ważne jest odpowiednie czyszczenie?

Regularne, dokładne czyszczenie rur i dbanie o ich maksymalną drożność ma duży wpływ na sprawne i prawidłowe działanie całego systemu. Instalacje grzewcze nie będą działały poprawnie, jeśli zostaną zanieczyszczone przez różnego rodzaju osady, które znacznie utrudniają właściwą pracę całego systemu. W sezonie grzewczym należy kilkakrotnie skorzystać ze specjalistycznych preparatów czyszczących, które usuną zalegające w przewodach osady. Cały zabieg jest niewymagający – wystarczy jedynie wlać odpowiedni płyn do odpowietrznika.

cc– ustabilizuj przepływ wody

Pojawianie się osadów wapnia i magnezu to powszechne zjawisko nie tylko w przypadku instalacji grzewczych, ale również w klimatyzacjach. Utrudniają one znacznie przepływ wody, dlatego ważne jest, aby pamiętać o regularnym odkamienianiu. Odkamieniacze to w pełni bezpieczne preparaty chemiczne do centralnego ogrzewania, które zachowują właściwości uszczelek i w żaden sposób nie wpływają na stan metalu.