Zwiń zakładkę
Ulubione
Lista zakupowa
Dom Mania

4 duże kwiaty doniczkowe do mieszkania w bloku

Rok 2018 pokazał w branży wnętrzarskiej jeden dominujący trend, który trwa kolejny rok. A są to rośliny. Z minimalistycznych i nowoczesnych przestrzeni, gdzie dominował materiał i kolor przenieśliśmy środek ciężkości i ważności na to, co jest bliskie naturze i każdego dnia sobie rośnie. Tak. Bez zielonego koloru trudno nam żyć. Bo, przecież to jedna z najmilszych rzeczy rano móc przywitać się z roślinką i powiedzieć jej dzień dobry. Jakie kwiaty warto pielęgnować w swoim domu? Zobaczymy najpopularniejsze duże kwiaty doniczkowe, które skradły serca polskich kobiet.

4 duże kwiaty doniczkowe do mieszkania w bloku

 

Duże kwiaty doniczkowe: skrzydłokwiat

 

To bohater ostatniego sezonu. Jego ogromna popularność wśród dużych roślin przewyższa nawet grono miłośników palm. Są niezwykle eleganckie i pasują niemal do każdego wnętrza. Nie są wymagające, a przy tym prezentują się rewelacyjnie w rogach pomieszczeń. Zapewnienie im temperatury pokojowej jest wystarczające oraz odrobinę cienia w ciągu dnia jak i lekko wilgotne powietrze. Wszystko to sprawi, że rozkwitną niczym najpiękniejszy pączek i przemienią się w rozłożysty kwiat. Dodatkowo, co jest ważną wartością, skrzydłokwiat ma zdolność oczyszczania powietrza z substancji toksycznych wydzielanych na przykład z mebli, wykładzin i wszelkich plastikowych obudów sprzętów domowych.

 

Duże kwiaty doniczkowe: palma

 

Osoby, które kochają podróże do ciepłych krajów i klimat wakacyjnego relaksu we wnętrzu na pewno skuszą się na tę propozycję. Nic innego nie będzie lepszego w tym przypadku od palmy. To duże i rozłożyste rośliny, szczególnie odmiana daktylowca niskiego, które mogą mieć nawet 3 metry wysokości. Poza tym, że do uprawiania tej rośliny potrzebujemy naprawdę dużo miejsca to dodatkowo palma życzy sobie pokojowej temperatury, stale wilgotnego podłoża i jasnego, ale nie stale nasłonecznionego miejsca. Lubi półcienie i co jakiś czas suszę, jednak pogniewa się gdy zastanie temperaturę niższą niż 10 stopni C. 

 

Duże kwiaty doniczkowe: fikus

 

Ten kwiat także załapał się do czołówki. Można by rzec, że jest na podium. Fikus, czyli figowiec, posiada jedną z odmian, która szczególnie zapada w pamięć i w serce. Jest to fikus benjamina. Roślina jest przyjazna w uprawie, także największy laik poradzi sobie z jej pielęgnacją. Dość szybko rośnie, a jej maksymalna wysokość dochodzi nawet do 3 metrów. Lubuje jasne miejsca, pokojową temperaturę i stale wilgotne podłoże. Gdy będzie jej źle da nam znać poprzez żółte zabarwienie brzegów liści oraz ich opadanie.

 

Duże kwiaty doniczkowe: monstera

 

Monstera została pokochana przez kobiety z racji swych niezwykłych, rozłożystych liści. Bardzo szybko potrafi się rozwinąć i piąć się błyskawicznie. Jej niemal okrągłe liście posiadają interesujące otwory i wcięcia, co czyni ich wyjątkowymi i świetnymi okazami do robienia zdjęć. Z racji, że rośnie szybko, wymaga stabilnej podpory. Może urosnąć nawet do 3,5 metra. Przez to, że tworzy tak zwane liany, które są zwisającymi korzeniami, roślina ta staje się jeszcze bardziej masywna. Jej uprawa jest przy tym wszystkim bardzo prosta. Monstera lubi pokojową temperaturę, półcienie i lekko wilgotne podłoże.

NEWSLETTER | Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco. Okazje czekają!